Тема: Украйна

Въздушна тревога в Румъния заради удари край Одеса

28 Юни, 2026 03:44, обновена 28 Юни, 2026 03:51 607 11

  • румъния-
  • одеса-
  • въздушна тревога-
  • удари

Жителите на Тулча получиха предупреждения за укриване, армията наблюдава границата

Въздушна тревога в Румъния заради удари край Одеса - 1
Снимка: YouTube

Ситуацията по границата между Румъния и Украйна остава силно напрегната, предадоха от МО на Румъния.

Системата за спешни съобщения Ro-Alert беше активирана за населението в северната част на окръг Тулча, след като Русия предприе нова масирана атака с дронове камикадзе срещу пристанищната и гражданската инфраструктура в южната част на Одеска област.

Още новини от Украйна

Хронология на събитията през нощта

  • 01:40 ч. — В Одеска област е обявена въздушна тревога. Олег Кипер призовава гражданите да останат в убежищата поради вълни от руски дронове откъм Черно море.
  • 02:15 ч. — Жителите на румънския окръг Тулча получават първите съобщения Ro-Alert за опасност от падащи предмети край границата.
  • 03:00 ч. — Силни експлозии отекват в близост до украинските дунавски пристанища Рени и Измаил.
  • 03:30 ч. — Румънското Министерство на отбраната активира засилено наблюдение на въздушното пространство по поречието на Дунав.

Ситуацията в момента

Министерството на националната отбрана на Румъния съобщава, че радарните системи следят отблизо траекторията на руските безпилотни апарати, атакуващи цели по поречието на река Дунав. Към този час няма регистрирани нарушения на румънското въздушно пространство или паднали отломки на румънска територия. Властите в Букурещ остават в постоянен контакт със съюзническите структури на НАТО и обменят информация в реално време.

В Одеска област противовъздушната отбрана продължава да работи по прехващането на въздушните цели, като се съобщава за силни експлозии в близост до украинските дунавски пристанища.


Поставете оценка:
Оценка 4.7 от 3 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Онбашията

    1 11 Отговор
    Половината руски ракети са се взривили още в силозите или са паднали на руска територия. Всеки път когато орките използват “безаналоговите” си оръжия, си нанасят по-големи поражения на себе си.

    Коментиран от #5

  • 2 И Киев е Руски

    10 2 Отговор
    Румънско то МО нека си наблюдава и да не забрави да си мези качамак.Щото следващите са те.Жалко за румънките

    Коментиран от #8

  • 3 🤭🤭🤭

    4 0 Отговор
    И започна могилизирането на укроорките.
  • 4 И Киев е Руски

    10 0 Отговор
    Украйна изобщо не би трябвало да има бъдеще, освен може би думата „Украйна“, която да служи като географски идентификатор за една от териториите на Русия.
  • 5 Бей хазаров

    5 0 Отговор

    До коментар #1 от "Онбашията":

    Само една руска ракета се е взривила в на майка ти ауспуха.🤭🤭

    Коментиран от #7

  • 6 И Киев е Руски

    7 0 Отговор
    Мир чрез сила. Това е единственият език, който Русия разбира“, Ако погледнете историята, почти винаги тези, които са се опитвали да победят Русия със сила са понесли най големи загуби
  • 7 Онбашията

    1 1 Отговор

    До коментар #5 от "Бей хазаров":

    Впечатляващо е, че написа този коментар, докато един Орешник ти шаваше в ауспуха, а Сармата изригваше в устата ти.
  • 8 Москва е монголска

    1 3 Отговор

    До коментар #2 от "И Киев е Руски":

    Това са територии на Златната орда и те ще се върнат във владение на наследниците на великия Чингиз Хан

    Коментиран от #9, #11

  • 9 Мусорчик

    0 0 Отговор

    До коментар #8 от "Москва е монголска":

    Монголите никога не са си тръгвали.
  • 10 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ

    2 0 Отговор
    ПРЕДИ 2 ДНИ ГЛЕДАХ СМЕШНО ВИДЕО
    ..... РУМЪНЦИ РАЗПЪНАЛИ БАРБЕКЮ НА ДУНАВ
    И СИ СЛУШАТ РУМЪНСКА ЧАЛГА
    .....
    А ОТ ДРУГИЯ БРЯГ УКРАИНКА СЕ ОПЛАКВА ЧЕ
    ВДИГАЛИ ШУМ И НЕ МОЖЕЛИ УКРАИНЦИТЕ ДА СПЯТ
    ........
    В БУНКЕРИТЕ ГОВЕДА,!
  • 11 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ

    1 0 Отговор

    До коментар #8 от "Москва е монголска":

    ХАН КУБРАТ Е ПОГРЕБАН НА
    40 КМ ОТ КИЕВ
    .....
    СМЯТАШ ЛИ ЧЕ СА ГО ПОГРЕБАЛИ НА ГРАНИЦАТА , А НЕ В ЦЕНТЪРА НА ДЪРЖАВАТА:)
Новини по държави: